X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مفسر

نمایشگاه نقاشی‌های سلیمه معتمدی در فرهنگسرای ابن سینا

نمایشگاه نقاشی‌های سلیمه معتمدی با موضوع سماع به مناسبت هفته مولوی از روز 5 آبان در فرهنگسرای ابن سینا آغاز شده و تا 10 آبان ادامه دارد.

به گزارش مهر، آثار این هنرمند به شیوه اکریلیک در اندازه های متفاوت و به سبک انتزاعی خلق شده است. معتمدی با بیان این که از یک سال و نیم گذشته کار در این زمینه را آغاز کرده، گفت: "در شروع فعالیت کارهایم به شکل رئالیستی بود اما احساس می کردم مشابه آن را در عکس ها دیده ایم و این راضی ام نمی کرد."
او افزود: "این شیوه کار را گرچه ادامه ندادم اما در من ذهنیتی ایجاد کرد که راه ورود به کار با موضوع مولانا را برایم باز کرد و کار در زمینه سماع برایم جذاب تر شد. انگار این طراحی ها ذهنم را آزاد کرد و سوژه ها به من الهام شد. معتمدی افزود: "پلان‌بندی و رنگ نقش اصلی را در کارهایم ایفا می‌کند، پلان ها نشان‌دهنده گذر انسان از سطوح و مراحل مختلف است. پیچش‌ها و چرخش‌ها هم حرکت پارچه‌ها را نشان می‌دهند و هم به تدریج اوج می‌گیرند."
وی درباره دلایل گرایش خود به سوی مولانا و مفاهیم مربوط به او گفت: "مدتی بود در کلاس‌های مثنوی‌شناسی شرکت می‌کردم و به اشعار و افکار مولانا علاقه بسیاری پیدا کرده بودم. در آن زمان به سمت مولانا گرایش داشتم. همه اینها دست به دست هم داد تا احساس کنم باید در این فضا کار کنم"
نمایشگاه نقاشی‌های معتمدی از ساعت 10 تا 20 در گالری فرهنگسرای ابن سینا برپا می‌شود.