X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مفسر

نمایشگاهی از نقاشی‌‌های نازنین تنها

نمایشگاهی از نقاشی‌‌های نازنین تنها، در روزهای برپایی هفته مولوی از 4 تا 11 آبان در فرهنگسرای ابن سینا به نمایش در می‌آید.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی فرهن‌سرای هنر (ارسباران)، این نمایشگاه شامل 26 اثر از نقاشی های نازنین تنها با عنوان دولت عشق است.
نازنین تنها در این مورد اظهار داشت: "چند سال پیش در فرهنگسرای هنر، نمایشگاهی با عنوان "دولت عشق" برپا کردم که مجموعه‌ای از آثارم با موضوع مولانا به نمایش درآمد. همان نمایشگاه را در قونیه ترکیه هم برپا کردم."
او ادامه داد: "از آن زمان تا به حال، بیشتر فعالیتم در این خصوص بوده است و تمام نمایشگاه‌هایی که در رابطه با این موضوع داشته‌ام، با نام "دولت عشق" برگزار شده است. در حال حاضر هم با اضافه کردن کارهایی به این مجموعه، همین نمایشگاه را در نگارخانه بامداد برپا می‌کنم و قرار است این آثار را در فرهنگسرای ابن سینا، به مناسبت جشنواره بزرگداشت مولانا به نمایش بگذارم."
وی عنوان کرد: "حدود سه سال است که بیشتر فعالیتم را روی مولانا متمرکز کرده‌ام."
تنها درباره دلایلش برای انتخاب مولانا و اشعار او، به عنوان موضوعی برای کارهایش گفت: "بسیار روشن است که ما هنوز تفکرات مولانا را نشناخته‌ایم. هنوز راه بسیاری داریم که بفهمیم او چگونه می‌اندیشیده و در پس اشعارش چه مفاهیمی وجود دارد."
این نقاش ادامه داد: "با اینکه مردم بسیاری، از همه کشورها، درباره او حرف می‌زنند و اشعارش را می‌خوانند و مولاناشناسان و مثنوی‌پژوهان درباره او بحث و مطالعه می‌کنند، اما هنوز نمی‌توان ادعا کرد که او را شناخته‌ایم."
نازنین تنها در ادامه گفت: "با خواندن مثنوی کشش زیادی نسبت به مولانا در خودم احساس می‌کردم. تفکرات او به جالب‌ترین موضوع برای کارهایم تبدیل شده است."
این نقاش با تأکید بر اینکه همه شاعران و متفکران ما قابل تعمق هستند؛ ادامه داد: "شخصیت مولانا و سخنان او از چنان پیچیدگی و جذابیتی برخوردار است که فرد را ناخواسته جذب می‌کند."
او در ادامه گفت: "یک سال پیش از آنکه تصمیم بگیرم در قونیه هم نمایشگاهم را برگزار کنم، به ترکیه رفتم؛ می‌دیدم که حتی مردم عادی هم درباره او حرف می‌زنند و شعرهایش را می‌خوانند."
این هنرمند افزود: "برایم جالب بود که در ایران به اشعار مولانا اهمیت لازم داده نمی‌شود. از همان زمان این وظیفه را بر دوش خودم احساس کردم و این موضوع به یکی از دغدغه‌هایم تبدیل شد.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ساعت 10 تا 18 به فرهنگسرای ابن سینا مراجعه کنند.