X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مفسر

هنر رزم  

نویسنده : سون جو
مترجم : نادر سعیدی
تاریخ چاپ : 1388
قطع : جیبی
تعداد صفحات: 108
نوع صحافی : سخت
زبان اصلی : انگلیسی
زبان کتاب : فارسی
شابک : 978-964-175-036-9

وضعیت : موجود 

قیمت : 35,000 ریال  

هنر رزم شاهکار کلاسیک سون جو، استراتژیست و حکیم فرزانه‌ی چین باستان، است که برای اولین بار بعد از چند هزار سال به زبان فارسی ترجمه و منتشر می‌شود. شیوه‌ی رزم در هر فرهنگی، نمایانگرِ نوعِ نگرش آن مردم به «دشواری‌ها» است. از نگاه سون جو، فیلسوفِ بزرگِ چینِ باستان، رزم مقوله‌ای فراتر از درگیری با سلاح‌هاست؛ تمام فلسفه‌ی سون جو در کتاب هنر رزم، بحث در این است که چگونه می‌توان قبل از آنکه نخستین تیغ را از نیام کشید در جنگ پیروز شد. هنر رزم اثری اصیل در باب فلسفه‌ی رهبریِ موفق است که به‌طرز عجیبی همان‌قدر که در میدان‌های جنگ مؤثر بوده، با دنیای تجارتِ امروز تطابق دارد و مفید است.  

سون جو این کتاب شگفت‌انگیز را بیش از دو هزار و پانصد سال پیش در چین نوشت. شروع کتاب چنین است: «هنر رزم برای کشور اهمیت حیاتی دارد. مسئله‌ی مرگ و زندگی است. راهی است بر وادی ایمن یا نابودی پس در هیچ شرایطی نباید آن را نادیده گرفت.» و چنین نتیجه می‌گیرد: «از این روی تنها فرمانروای روشن بین و سردار خردمند است که از هوشمندترین افراد سپاه برای جاسوسی استفاده می‌کند و به همین دلیل به نتایج بزرگ دست می‌یابد. جاسوسان مهم‌ترین عنصر جنگند، چرا که قابلیت حرکت سپاه به آن‌ها بسته است.»
عقاید سون جو در این کتاب می تواند راه‌گشایی برای نیل به پیروزی در انواع درگیری‌های روزمره‌ی کاری، تجاری، مباحثات هیئت مدیره‌ای و نبرد روزمره‌ای باشد که همه‌ی ما از سر می‌گذرانیم. این‌ها جمله اشکالی از جنگ است و با قواعد مشابهی رخ می‌دهند: قواعد سون جو.
همیشه به خاطر داشته باشید که از زمان‌های بسیار دور تأکید شده است که: «مقصود راستین جنگ، صلح است.»
جیمز کلاول