X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مفسر

این یه قسمت از سخنرانی دکتر عباسی استدلیل شکل گیری جهان ذهنی
عباسی: جهان موازی اگر با تفکر همراه باشد، سازنده است و چنان چه مبتنی بر تخیل شود، دنیایی فانتزی است.
وی  تفاوت جهان موازی کنونی را با نسخه ۸۰۰ سال پیش آن در مدیریت آن دانست و گفت: وقتی نتوانید جهان موازی را مدیریت کنید، نسبت بین آن و زندگی واقعی به هم می‌خورد، بنابراین دچار پدیده‌ای می‌شویم که در فقه شیعه با عنوان «ز ن ا ی ذهنی» شناخته می‌شود و در غرب به آن «س ک س فانتزی» می‌گویند.
 
وی در توضیح این مفهوم افزود: تدوین تصاویر زیاد ذهنی باعث ایجاد یک سینمای ذهنی می‌شود و وقتی ساخته ذهن با عالم واقع مشابه نباشد، به دلیل ضعف جسمی از یک طرف و کامل بودن ساخته ذهن از جهت زیبایی و کمال، فرد بتدریج از زندگی واقعی به سمت زندگی موازی می‌رود و به دلیل کم آوردن جسم در این مسیر، هر چه جلو می‌رود ناکامیش بیشتر می‌شود.
 
عباسی تصریح کرد: اگر نیازی که برای انسان به وجود می‌آید، نیاز هورمونی باشد، پاسخش باعث داشتن یک زندگی طبیعی می‌شود، اما اگر نیاز انسان، نیاز ذهنی باشد پاسخ به آن طبیعی نیست و جسم قادر به همراهی در این مسیر نخواهد بود.
 
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز ادامه داد: حجم بالای اطلاعات برای بشر تشنگی ایجاد می‌کند، این در حالی است که بدن ظرفیت پاسخ به آن را ندارد، بنابراین اگر کسی که با این نیاز ذهنی روبرو شود و ازدواج هم نکرده باشد، مشکلش بیشتر است و به خو دا   رضایی روی خواهد آورد.
وی سه گروه را در حل این مشکل سهیم دانست و گفت: مسئولان، والدین و خود جوانان باید در حل این مشکل مشارکت کنند، در غیر این صورت در ۱۰ سال آینده با یک معضل جدی مواجه می‌شویم.بحران «زندگی دوم»
عباسی بحران آینده را بحران «زندگی دوم» دانست و گفت: فرد آرزوهایی که به آن دست نیافته و در خود نمی‌بیند را در فضای مجازی می‌سازد و هر چه تفاوت ذهنیت با عالم واقع بیشتر شود، این فرد از زندگی طبیعی باز می‌ماند.

وی  خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد جوانان ما هم اکنون اسیر س ک س فانتزی هستند و در آینده نمی‌توانند شریک ج ن س ی مناسبی برای همسرشان باشند، لذا به حجم زیادی مراکز درمانی نیاز داریم تا این افراد درمان شوند، اما متاسفانه هم اکنون نه آماری از تعداد بیماران ج ن س ی داریم و نه مراکزی برای درمان.